Yükleniyor...

BİLGİLENDİRME

Anasayfa / Haber ve Duyurular / BİLGİLENDİRME

BİLGİLENDİRME

Anasayfa / Haber ve Duyurular / BİLGİLENDİRME

Değerli Sakinlerimiz,

 

Sitemiz ortak alanları hepimizindir.

 

Bu alanları korumak, temiz tutmak, içinde huzurla yaşanılır hali sürekli kılmak, sadece site yönetiminin değil, tüm site sakinlerinin de sorumluluğundadır.

 

Bu konular Yönetim Planında “Kat Maliklerinin Hakları ve Yükümlülükleri” başlığı altında düzenlenmiş olup sitemize taşınan her site sakini, kendisi ve sorumlu olduğu aile fertleri adına herkesin bu kurallara uyacağını imza ile kabul ve beyan etmiştir.

 

Ancak, pandemi sonrasının ilk günlerinde site yönetiminin psikolojik geçici travmalarıda göz önüne alarak iyi niyet ve anlayış çerçevesinde sitemizin ortak alanlarının kullanılmasında, bazı sakinlerimizin özensiz davranışlarını geçici bir süreliğine görmezden gelmiştir. Özellikle görsel ve peyzaj amaçlı olan çim alanların yetişkinler tarafından kullanıldığı, bazı büyük çocuk ve yetişkinlerin de futbol oynadıkları görülmektedir.

 

Bu durum çim zeminlere ve bu alanlardaki sulama sistemi ile fıskiyelere, fidan ve çiçeklere zarar vermektedir. Site Yaşam Kurallarına uyan komşularımızın da ciddi sayıda haklı şikâyetlerine sebep olmaktadır.

 

2300 aile ve 9.000 kişinin yaşadığı sitemizde herkese yetecek oranda yeşil alanlarımız ve piknik alanımız yoktur. Olanı da aynı oranda ve aynı kurallar dâhilinde kullanmak durumundayız.

 

Bilindiği gibi çimlerin, çiçeklerin, ağaç ve fidanların yılın 365 günü yeşil ve canlı kalması için önemli oranda zaman, emek ve para harcanmaktadır. Peyzaj bakımı ve korunması sitemizin önemli gider kalemlerindedir. Özensiz kullanım ve verilen zararlar giderleri arttırmaktadır.

 

Ayrıca tartan (kırmızı) zeminli spor ve sağlık amaçlı yürüme yollarında bisikletle girilmez tabelaları bulunduğu halde, bazı sakinler ve çocuklar bisiklet ve elektrikli scooter ile dolaşmakta, yürüyen sakinlerimizi rahatsız etmekte, ufak çaplı kazalara ve tartan zeminli yollarda hasara ve soyulmalara neden olmaktadır.

 

Belirtilen konularda güvenlik ve diğer personelimiz gerekli uyarılarda bulunmakta ve bulunmaya da devam edecektir.

 

Sakinlerimizin ve çocuklarımızın:

·         6 yaşından küçük çocuklar haricinde çim alanları kullanmamasını, piknik yapmamasını, ortak alanları kirletmemesini, çevreye çöp atmamasını,

·         Bisikletleri ve scooter’ları tartan pist dışında taş zeminli yollarda sürmesini,

·         Site ortak alanlarında, siteye ait her türlü eşya ve malzemeden yararlanırken gerekli hassasiyeti göstermesini,

·         Çevre bilinci ve başkalarına saygı düşüncesi ile hareket etmesini,

·         Uyarı görevini ve diğer görevlerini yapan personelimize yardımcı olmanızı önemle rica ederiz.

 

Saygılarımızla

Avrupa Konutları Atakent 3 Site Yönetimi - 0212 471 60 60

Avrupa Konutları Atakent 3 Site Yönetimi - Bilgi İşlem Departmanı - 2018