Yükleniyor...

4. OLAĞANÜSTÜ TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISI İLE HÜSEYİN CILBAK’IN İŞE İADE DAVASI HK.

Anasayfa / Haber ve Duyurular / 4. OLAĞANÜSTÜ TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISI İLE HÜSEYİN CILBAK’IN İŞE İADE DAVASI HK.

4. OLAĞANÜSTÜ TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISI İLE HÜSEYİN CILBAK’IN İŞE İADE DAVASI HK.

Anasayfa / Haber ve Duyurular / 4. OLAĞANÜSTÜ TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISI İLE HÜSEYİN CILBAK’IN İŞE İADE DAVASI HK.A-   Sitemizin 20/10/2020 Tarihinde Yapılan 4. Olağanüstü Temsilciler Kurulu Toplantısında aşağıdaki kararlar alınmıştır.

1-    İŞGAL EDİLEN ORTAK ALANLAR: Sitemiz içerisindeki ortak alanlarda mevcut ve olabilecek işgallerin sona erdirilmesi ve haksız işgallerden dolayı (özellikle 25. Blokta bulunan,  Migros, Kuaför Muzo, Köy Dünyası, Eczane ve çevresi) tazminat davası açılabilmesi için site yönetim kuruluna “meni müdahale ve ecri misil davası açma” yetkisi verilmiştir.

2-    B-1 KATLARI    : Bloklarımızın B2 katları sığınak olup B1 katları boş ve atıl durmaktadır. Boş duran bu depoların öncelikle o blokta oturan site sakinine, daha sonra sıra ile yakın blokta oturana verilmesi, dışarıdan gelen birisine verilmemesi kaydıyla kiralanması, kira sözleşmesi yapılması, ödenmeyen kiralar için icra takibi yapılması, takibe itiraz eden kiracılar hakkında itirazın iptali davası açabilmesi için yönetim kuruluna yetkisi verilmiştir.

3-    TERAS KAPAMA: Kapatılan teraslarla ilgili olarak yönetim Kurulu, teras sahipleri ve site sakinlerinden oluşan bir komisyon kurulması, belirlenen şekil, renk ve malzemeden yapılması kaydı ile “imara aykırılık teşkil etmeyen taşınabilir malzeme ile” sadece terasını kapatanların aidatlarının kapattığı alanda daire metrekaresine eklenmesi hesaplanması kabul edildi.

4-    SİTE ORTAK YAŞAM KURALLARINA AYKIRI DAVRANIŞLAR: Site yaşam kurallarına aykırılıktan doğan sonuçların giderilmesi için ihlalde bulunanlardan katılım bedeli alınmasının görüşülerek karara bağlanması için “Komisyon kurulmasına” alınacak kararların bir sonraki temsilciler kurulunda görüşülmesine karar verildi.

5-    SİTE AİDAT BORÇLARINI ÖDEMEYENLER: Siteye borcu olan ve aidatlarını ödememeyi alışkanlık haline getiren dairelerin sıcak su ve ısınma sayaç vanaların kapatılması için yönetim kuruluna yetkisi verilmiştir. 

6-    DIŞ CEPHE GÖRÜNÜMÜ: Dış Cephe güneşlik, panjur, model ve renklerinin belirlenmesi için komisyon kurulması ve komisyonun alacağı karara uygun olarak uygulama yapılması için Yönetim Kurulu’na yetki verilmiştir.

B-     ESKİ SİTE MÜDÜRÜNÜN AÇTIĞI İŞE İADE DAVASI:

Site eski müdürlerinden Hüseyin Cılbak’ın iş akdi site yönetimince feshedilmişti. Fesih nedeni site yönetim kurulu kararı olmadan iki eski yönetim kurulu üyesinin sözlü talimatı ile personele her yıl Şubat ayında zam yapılırken, 2017 yılının Ocak ayında zam yapılmıştır. Toplu sözleşme kararı beklenirken teamüller dışında yapılan erken zam yüzünden, toplu sözleşme gereği iki kez zam yapılmasına neden olunmuştur. Bu yüzden site zarara uğratılmıştır.  Ayrıca 2016 yılı içinde de kendi maaşına da sık sık zam yapması, personel arasında ciddi rahatsızlıklara neden olmuştur. Bu nedenler ile iş akdi feshedilen eski müdür iş akdinin haksız feshedildiği iddiası ile ilgili açmış olduğu İşe iade davası sitemiz lehine sonuçlanmıştır. Üst mahkemeye yapılan istinaf talebinin reddi ile verilen karar kesinleşmiştir. 

Site sakinlerimizin bilgisine sunarız. Saygılarımızla. 06.11.2020

 

 

 

Site Yönetim Kurulu

Avrupa Konutları Atakent 3 Site Yönetimi - 0212 471 60 60

Avrupa Konutları Atakent 3 Site Yönetimi - Bilgi İşlem Departmanı - 2018